Get Adobe Flash player

II Turniej Szachowy z cyklu Grand Prix Lubska

tytW piątek 07.12.2018 r. o godzinie 9.00 w Lubskim Domu Kultury po raz drugi w tym roku szkolnym odbył się Turniej Szachowy z cyklu Grand Prix. Cały cykl Grand Prix składa się z pięciu turniejów. Zawody Grand Prix rozgrywane są według tzw. systemu szwajcarskiego. W systemie szwajcarskim z góry określa się liczbę rund, które należy rozegrać. Na rundę składają się bezpośrednie pojedynki rozgrywane jednocześnie. Za zwycięstwo w grze uczestnik otrzymuje jeden punkt, za remis pół punktu. Dobór par przeciwników w kolejnych rundach zależy od wyników uzyskanych w poprzednich. Pary dobiera się w miarę możliwości spośród tych uczestników, którzy dotychczas zdobyli jednakową liczbę punktów. Kojarzenie par w kolejnych rundach jest dość skomplikowane, ponieważ system musi wykluczyć możliwość dwukrotnego spotkania się tych samych przeciwników.

Galeria


W II Turnieju Grand Prix uczestniczyło 66 zawodników, którzy walczyli w dwóch kategoriach wiekowych: Szkoła Podstawowa (44 zawodników) oraz Gimnazjum i Szkoła Ponadgimnazjalna (24 zawodników), każdy z zawodników stoczył  po 7 rund. Ostatecznie w kategorii Szkoła Podstawowa: I miejsce zajął Eryk Ostojicz – Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubsku, II miejsce zajął – Szymon Gajda – Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubsku, III miejsce zajął Aleksander Kiełek - Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubsku. W kategorii Gimnazjum i Szkoła Ponadgimnazjalna: I miejsce zajął Tomasz Lambrecht –  Gimnazjum nr 1 w Lubsku, II miejsce zajął Tomasz Dynowski – Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Lubsku, III miejsce zajęła Adrianna Urbaniak - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Lubsku.
Zespół Szkół Techniczny w Lubsku reprezentowało sześciu członków Szkolnego Klubu Szachowego „HETMAN” w składzie: Mateusz Drzymała, Dominika Dziedzińska, Marcin Ksiuk, Tomasz Laskowski, Rafał Walczak, Kamil Waluś. Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze, w pierwszej dziesiątce znalazło się aż dwóch zawodników. Najwyżej uplasował się w klasyfikacji generalnej Marcin Ksiuk, który wywalczył 5 pkt. i zajął IV miejsce (III miejsce w kategorii chłopców), niżej o dwa miejsca uplasował się Kamil Waluś  – 4 pkt. (VI m.). Poza dziesiątką znaleźli się: Dominika Dziedzińska – 3,5 pkt. (XI m. – II miejsce w kategorii dziewcząt), Mateusz Drzymała – 3 pkt. (XIII m.), Tomasz Laskowski 2,5 pkt. (XIX m.). Jedynie poza dwudziestką znalazł się: Rafał Walczak – 2 pkt. (XI m.). W następnych Turniejach Grand Prix naszym zawodnikom życzymy jeszcze wyższych lokat.

 

Na skróty

logo 1

wiarygodna

librus

plan lekcji1

facebook-76536 1280-1420x670

Erasmus hasło d1

indeks

Odliczanie

Do wakacji zostało:
-

Szukaj

Współpraca z Uczelniami

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie

 

pwsz logo16

 www.pwsz.sulechow.pl

 

Uniwersytet Zielonogórski

 logo uz

www.uz.zgora.pl

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 233 gości 

Imieniny

Dzisiaj jest
Środa
23 stycznia 2019
Imieniny obchodzą
Emerencja, Ildefons, Jan, Klemens, Maria, Rajmund, Rajmunda, Wrócisława
Do końca roku zostało
343 dni

Licznik Odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj186
mod_vvisit_counterWczoraj267
mod_vvisit_counterW tym tygodniu668
mod_vvisit_counterOstatni tydzień1310
mod_vvisit_counterW tym miesiącu4034
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc0
mod_vvisit_counterWszystko789980

Online (20 minut temu): 5
Twoje IP: 54.146.206.127

Logowanie